1. Главная
  2. Мини-футбол
  3. “Дарожнік” – “Мінск”. Упэўнена перамагаем

“Дарожнік” – “Мінск”. Упэўнена перамагаем

“Мінск” напярэдадні матча супраць “Дарожніка” быў максімальна матываваным. Па-першае, клуб хацеў стартаваць у чэмпіянаце значна лепш, аднак на дадзены момант даводзіцца змагацца за 5-6 месцы. Аднак гэтыя абставіцы не бянтэжаць падапечных Аляксандра Чэрніка.

Тым больш, есць разуменне, што кожнае набранае ачко каштоўнае і ў перспектыве можа паўплываць на раазмеркаванне месц у выніковай табліцы. Таму, як адзначыў напярэдадні галоўны трэнер “Мінска” Аляксандр Чэрнік, “не час звяртаць увагу на дробныя — пашкоджанні”.

У той жа момант коуч засяродзіў увагу, што на “Дарожнік” трэба настройвацца асабліва. Гэта падцвердзілі нядаўнія гульні супраць БЧ і “Сталіцы”.

І настрой быў выдатыным. Ужо ў дэбюце атрамалася забіць хуткі мяч – злёту трапна прабіў Астэртах. У сярэдзіне тайма здарылася выдаленне Чурыліна, аднак “Дарожнік” большасць не рэалізаваў. А праз паўтары хвіліны Зуенак пры дабіванні лік падвоіў.

У сярэдзіне другога тайма надышоў час выкарыстоўваць большасць у “гараджан” пасля выдалення галкіпера “Дарожніка” Швайбы – штангу замкнуў Зуенак. Аднак перад гэтым пенальці не рэалізаваў Сініцкі, які моцна прабіў у штангу. Упэўненасць у перамозе наступіла праз дзве хвіліны, калі галкіпер гаспадароў Напорка аказаўся дызарыентаваны сваімі і чужымі і прапусціў недарэчны мяч.

Палову тайма “гараджане” абараняліся пераважна ў фармаце “4х5”, далі згуляць усім заяўленым на матч гульцам і спакойна давесці справу да перамогі.

Цяпер рыхтуемся да хатняга матча супраць БЧ, які адбудзецца ў суботу ў 13.00.

ДАРОЖНІК (Мінск) – МІНСК (Мінск) – 1:4.

4 снежня. Мінск. Спорткомлекс МАПІД. 15.00. 350 гледачоў.

Суддзі: Арцём Машак (Мінск), Вольга Паўлюць (Гродна). Інспектар: Уладзімір Леўчанка (Мінск).

Дарожнік: Швайба (к) (Напорка, 26.33); Кудрыцкі – Чахоўскі – Дунаеў – Скаварчэўскі; Цвірко – Івашка – Ціткоў – Грыцук; Андрыеўскі. Запасныя: Цітко, Торап, Арэшкаў.

Мінск: Чурылін (Антонаў, 11.24, Падабед, 36.58); Вяч.Варонін – Сініцкі – Зуенак – Астэртах; Дубкоў – Астэртах – А.Семянюк – Д.Семянюк (к); Колб, Жамкачан, Рубніковіч.

Мячы: 0:1 – Астэртах (3.20). 0:2 – Зуенак (14.53). 0:3 – Зуенак (28.08, больш.). 0:4 – Д.Семянюк (30.05). 1:4 – Грыцук (17.20).

Фалы: 0 – 2; 2 – 3.

Назабіты пенальці: Сініцкі (26.23 – штанга).

Папярэджанне: Швайба (25.36, дэманстратыўная нязгоднасць) – Вяч.Варонін (4.36, дэманстратыўная нязгоднасць).

Выдаленні: Чурылин (11.24, гульня рукой за межами штрафной плошчы), Швайба (26.33, грубая гульня пасля першага папярэджання).